Het is nu mogelijk om contactsjablonen aan te maken binnen Scibu. Hiermee kun je het proces van het aanmaken van nieuwe contactpersonen aanzienlijk versnellen en standaardiseren. Een sjabloon stelt je in staat om vooraf gedefinieerde waarden toe te wijzen aan zowel standaardvelden als zelf aangemaakte velden (customfields). Dit voorkomt handmatig invoerwerk en verkleint de kans op fouten of inconsistentie in je CRM-gegevens.
Wat kun je met een contactsjabloon?
Met een contactsjabloon kun je onder andere:
Het maken van een Veldsjabloon.
Om een sjabloon – te maken volg deze route: Relaties > Voorkeuren > Veldsjablonen
Je kan in het drop-down momenteel alleen kiezen voor een contact sjabloon.
Om een nieuwe regel aan te maken klik op Nieuw
Op het tabje Velden contactkaart staan de standaard Scibu velden. Wil je één van deze velden een vaste waarde geven bij het aanmaken van een contact kun je dit nu naar wens invullen. Om de gewenste regels daadwerkelijk te activeren vink je het hokje aan bij Vervangen.
Op het tabje Zelfgemaakte velden staan de velden die je zelf kunt creëren op contact niveau. Hiervoor geldt hetzelfde: Wil je één van deze velden een vaste waarde geven bij het aanmaken van een contact dan kun dit naar wens invullen. Om deze regel daadwerkelijk te activeren vink je het hokje aan bij Vervangen.
Bij Templatenaam geef je een naam in hoe je dit sjabloon wil noemen.
Het vinkje Standaard kun je aanzetten om aan te geven dat dit het sjabloon moet worden die altijd moet gelden als je een contact gaat aanmaken.
Wanneer je tevreden bent met de invoer klik op Opslaan
Gebruik maken van het sjabloon.
Bij het aanmaken van een contact kun je bovenaan kiezen voor welk Veldsjabloon je gebruik wil gaan maken. Het is ook mogelijk om tussentijds van sjabloon te wisselen. Waar je alleen rekening mee moet houden is dat wanneer je al wat ingevuld hebt in velden die ook in het sjabloon voorkomen overschreven zullen gaan worden. Wil je dit niet dan zal je het gewoon handmatig aan moeten afmaken. Vandaar dat je standaard deze melding krijgt bij het wisselen van sjabloon:
>> Weet je zeker dat je dit template wilt selecteren? LET OP! Velden die in het template staan worden overschreven!
Bij het kiezen van het sjabloon zullen deze waarden vervolgens worden ingevoerd.